plakát Film 10 000 dnů

1149

Čas na popkorn91 minut
IMDb 2.7/10778 hlasů
Filmová klapka ikona United States

10 000 dnů

10,000 Days

2.7/10
Režie: Eric Small(1)
Scénář: Eric Small

Před 27 lety narazila do Země kometa a vychýlila jí z oběžné dráhy. Větší vzdálenost od Slunce zapříčinila dobu ledovou. Čtyři rodiny se rozdělily do dvou nepřátelských klanů. Klan žijící v observatoři vede Lucas Beck, druhý klan Remy Farnwell. Původně žily oba klany spolu, ale hádka je rozdělila. Farnwellové žijí venku na ledu, kde bojují o životy, část žije na severu a část na jihu. Beckovi najdou při jedné ze svých výprav chlapce v bezvědomí, později se dozvědí, že je samozřejmě od Farnwellů a pochází ze severní vesnice. Celou vesnici pohltil led, což Remyho zasáhlo, měl tam ženu i děti. Remy se rozhodne, že chlapce získá zpět.
Remyho sestra miluje Lucase a on ji, proto se potají vídají. Amelie se snaží Remyho v útoku na observatoř zastavit, ale nejde to. Chlapce si mezitím zamilovala Veena, která usiluje o Lucasovu lásku, ale on ji nemiluje. Veena se snaží si chlapce nechat, což se Lucasovi nelíbí. Když už se všichni smíří s tím, že chlapec bude žít s nimi, přijde Remy se svými muži a chlapce si vezme. Remy však při vloupání našel ještě něco: Beckovým se povedlo na Remyho území objevit Air Force One. V letadle najdou počítač na ovládání jaderných zbraní. Pokud by je klan správně nasměroval, mohly by na planetě zvýšit teplotu. Lucasův otec se toho ale bojí...
Klan musí ještě v letadle nalézt kufr s ovládacími kódy. Remy ale všechno viděl, takže jde o minuty. Po únosu chlapce se klan Beckových vydává k letadlu. Všichni hledají kufřík, ale letadlo se propadá víc a víc do podzemní řeky. Nakonec musejí všichni utéct, ale Milo a Kovita to nestihnou. Lucas a Sam se rozhodnou letadlo sledovat a ty dva zachránit. William se s Davidem vrátí na observatoř, kde musí ostatním oznámit, co se stalo..